Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Haberler.Com; Güncel, politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve web kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır.

İLKELERİMİZ
yansız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere mevzu olan olaylara yada haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Hepimiz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiçbir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiçbir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

Mimiksiz Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir mevzudur.

Açıklık: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilgili veya bilinçsiz bir halde küçük puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiçbir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

Yargı Veren Değil, Postacı Habercilik: hepimiz, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere mevzu vaka ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir birey veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Biz postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun haricinde “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “topluluğu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

NE YAPIYORUZ?
Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişimleri ajanslar ve kendi ekibimiz vesilesiyle takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.
Ziyaretçilere, son 10 günün tüm haberleri içinde konuya gore arama yapma olanağı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

YASALARA %100 müsait Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde gösterilen her türlü haber, resim, informasyon, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır. Sabah saatlerinde yayınladığımız gazete haber özetlerinde ise, yalnızca haberin başlığı ve giriş cümlesine yer verilmekte, haberin tam metnini okumak isteyen ziyaretçilerimiz ilgili gazetenin web sayfasına yönlendirilmektedir.