Bulaşık Makinesi Yıkama Suyunu Neden Isıtmaz? Bulaşık Makinesi Yıkama Suyu Isıtmama Arızası Nasıl Giderilir?

Ev işleri arasında en fazla yoran ve en fazla zaman alan ev işi olma özelliği dolayısı ile herkes için korkutucu ve rahatsız edici bir işlem olan bulaşık yıkama işlemi, günümüzde çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bulaşık makineleri sayesinde bulaşık yıkama işlemi teknolojik cihazlara bırakılmaktadır. Hem daha az su tüketimi ve hem de çok daha yüksek su sıcaklıklarında bulaşıkların yıkanması mümkün olduğundan bulaşıkları çok daha iyi koşullarda ekonomik bir şekilde yıkanabilmektedir. Bu nedenle elde yıkamaya göre bulaşıklar için bulaşık makinesi kullanımı büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır. Bulaşık makinesinde yıkama suyunun, seçilen yıkama programına göre uygun olan bir sıcaklığa çıkması ise en temel çalışma prensibini oluşturmaktadır. Bu çerçevede bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtmaması problemiyle karşı karşıya kalındığında mutlaka çözüm için Suadiye Siemens Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulmalıdır.

Bulaşık Makinesi Yıkama Suyu Neden Isınmaz?

Yüksek su sıcaklıkları, bulaşık makinesi kullanımının en temel nedenlerinden birisidir. Elde çıkılamayacak su sıcaklıklarında yıkanan bulaşıklarda kirlerin yanı sıra mikrop ve bakterilerde tamamen temizlenerek 100% hijyen koşulları sağlanabilmektedir. Bu gibi avantajları ile dikkat çeken bulaşık makinesinin yıkama suyunu ısıtamaması ise ciddi bir teknik problem teşkil etmektedir. Bulaşık makinesinin yıkama programını düzenleyen program aygıtının arızalanması, rezistansın arızalanması, termostatın arızalanması gibi yıkama suyunu ısıtmakla görevli olan tüm bulaşık makinesi teknik bileşenlerinde arızalar oluşması, böyle bir sorunla karşı karşıya kalınmasına neden olur. Dolayısı ile çözüme kavuşturulabilmesi için mutlaka profesyonel Çekmeköy Samsung Servisi teknikerlerince müdahalede bulunulmalıdır.

Bulaşık Makinesi Yıkama Suyunun Isınmaması Arızası Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinelerinde temel olarak yıkama suyu rezistans ile sağlanmaktadır. Yıkama suyunun ne kadar ısındığı ise termostat ile ölçülür. Bu iki parçanın da hangi işlemi gerçekleştireceği program aygıtı tarafından düzenlenmektedir. Dolayısı ile bu parçalardan herhangi birisinde bir performans sorunu ya da teknik arızalanmaya bağlı çalışmama durumu söz konusu olur ise bulaşık makinesi yıkama suyunu ısıtamaz. Böyle bir durumda da bulaşıklar makinede soğuk suyla yıkanır. Ancak bulaşık makinesinin temel çalışma prensibine ters olan bu durum için en kısa süre içerisinde profesyonel müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle cihazdaki rezistans, program aygıtı ve termostat parçalarına ilişkin arıza kontrolü sağlanarak, arızalı olması durumunda yenisiyle değişimi ya da onarımları gerçekleştirilmektedir. Ümraniye Samsung Servisi uzmanları parça değişimlerini yalnızca orijinal yedek parçalarla yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.