Cam Cephe Kaplama İle Enerji Tasarrufu Sağlayın

Bina, ev yada iş yerlerinize mutlaka cam cephe kaplama denemelisiniz. Cam cephe kaplama ile güzel bir görünüm sağlayacaksınız. Özellikle özel ve kamu kesimlerinin ilgi alanları arasında yer alan cam cephe kaplama şimdiler de oturma tipi binalarda da görülmeye başladı.

 Cam cephe kaplama, binanızı kötü hava koşullarına maruz kalmaktan koruyacaktır. cam cephe kaplama modelleri ve farklı tasarımları bulunan bir kaplama türüdür. İçeriye giren güneş ışınlarını koruma altına alırken, dışardan iç mekanın görünmesini de engellemektedir.

 Cam Cephe Kaplama Nedir?

 Silikon cephe, dış yüzeydeki ince bağlantı hatları ile ayrılmış sürekli bir cam cephe elde etme yöntemine verilen isimdir. Binanın amacına, yapısına göre farklılık göstermektedir. Cam cephe kaplama genellikle kamu alanlarında görülmektedir. Kamu binalarının camdan oluşu bundandır.

 Cam cephe kaplama sayesinde enerji tasarrufu sağlarsınız. Özellikle özel ve kamu alanları enerji tasarrufunda %30’lara varan tasarruf elde ederler. Güneşten gelen ışığı yaz kış içeride muhafaza ederken zararlı ışınlardan da koruma sağlar.

 Cam cephe kaplama soğuk ve sıcak hava koşullarına karşı üstün koruma sağlar. Yazın aşırı sıcaklardan bunaltmaz. Kışın ise bulunduğunuz mekanın ısısını koruyarak rahat bir konfor sağlar.

 Cam Cephe Kaplama İle Uygun Tasarımlar

 Kullanılan malzemeler arasında cam cephe kaplama da %1 oranın da taş yünü kullanılmaktadır. Taş yünü kullanılan yalıtım malzemesinin kuru kalmasını sağlamaktadır. Böylece her türlü nemi ve buharlaşmayı da önlemeye yardımcı olur.

 Cam cephe kaplama ile estetik bir yapıya sahip olursunuz. Cam cephe kaplama binanın temel taşını oluşturmaz. Sadece giydirme özelliği vererek ısı yalıtımı görevi görür. En çok tercih edilen kaplama çeşitleri arasında yerini almaktadır.

 Cam Cephe Kaplama Nerelerde Kullanılır?

 Cam cephe kaplama her alanda kullanılabilir. Özel tercihler arasında kamu bina ve kuruluşları ilk sırayı almaktadır. Görüntü ve tasarruf amaçlı olduğundan en uygun bina giydirme modeli olmaktadır. Özel kesim iş yerleri de cam kaplamaya büyük ilgi duyar.

 Kaplama yaparken kaliteli işçilik gerekir. Kullanılan malzemenin de en yüksek oranda kaliteli olması lazım. Aksi taktirde uzun ömürlü bir kullanım sağlanamaz. Köşk Yapı Firması alanında uzman kişi ve çalışanları ile sizlere bilgi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.