Elektronik Sigara Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara, tütün ürünlerinin günümüz teknolojisine uyarlanmış halini simgelemektedir. Aynı zamanda e sigara olarak da adlandırılan bu yöntemin normal tütün ürünlerine oranla daha sağlıklı olduğu da iddia edilmektedir. Bu sigara ürünlerinin kullanımı da normal sigaraya göre oldukça kompleks ve farklı bir şekildedir.

E – sigara teknolojisi, tütün ürünlerine olan bağımlılığın azaltılmasına da yardımcı olabilir. Günümüzde de sıklıkla tercih edilen bu ürünlerin farklı çeşitleri ve markaları da bulunmaktadır. Kısa sürede normal tütün ürünlerinin önüne geçen e – sigaranın kullanım şeklinin de bilinmesi oldukça önemlidir.

Elektronik Sigara Nedir?

Likit elektronik sigara, son birkaç senenin en sevilen tütün ürünleri arasında yer almaktadır. Normale göre daha farklı bir sisteme sahip olan bu sigara çeşidi likit bir malzeme kullanılarak tüketilmektedir. Aynı zamanda bu malzemenin buhar haline gelmesini sağlayan özel üretim bir cihaza da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu cihaz da tütün ürünleri teknolojisine göre günden güne daha farklı gelişmeleri de bünyesine alarak satışa sunulmaktadır.

E – Sigaranın Başlıca Özellikleri Nelerdir?

E – sigara, farklı aromalara sahip olan nikotin içerikli maddeleri ve teknolojik kullanım cihazı ile dikkat çeken bir tüketim alışkanlığıdır. Dünyada oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu teknolojinin Türkiye’de de bir pazar alanı mevcuttur. E – sigara alırken bu cihazın bazı özelliklerinin de mutlaka bilinmesi gerekmektedir. İşte, e- sigaranın bilinmesi gereken başlıca özellikleri:

1-      Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Salt likit pod elektronik sigara kullanımının bazı önemli detayları bulunmaktadır. Bu detayların da başında sigara tüketimi için tercih edilen cihaz gelir. Bu cihazın pille çalışan ya da şarj edilebilen farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Cihazda aynı zamanda likit maddenin döküldüğü özel bir bölme bulunur. Bu bölmede ısı ile birleşen likit nikotinin buhar haline gelmesi sağlanır.

2-      E – Sigara Markaları

Smok elektronik sigarabaşta olmak üzere pek çok önemli e – sigara üreticisi marka bulunmaktadır. Bu markalara Juul, Voopoo, Geekvape, SmokNord ve Vaporesso gibi markalar dahil edilmektedir. Bu markaların ürünleri de farklı aromalarda ve içeriklerde satışa sunulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.