Metal Etiket Nedir?

Metal etiket; genel olarak serigrafi baskı tekniği ya da asit indirme gibi yüzey işlemleri uygulanarak yüzeylerde şekillendirme yapılan ya da işlenen metallerden oluşur. Metalin herhangi bir çeşidi ile yapılan etiket türlerine denir.

Leksan etiketler genel olarak endüstriyel ortamlarda kendilerine has bazı fiziksel, kimyasal ve mekanik aşındırma yapabilir. Böyle durumlar karşısında endüstriyel ortamlara daha iyi uyum sağlayabilmesi için etiket ihtiyaçları ön plana çıkar. Kuşkusuz olarak metal etiket tercih edilmesi birçok farklı çeşidi ile endüstriyel ortamlarda bulunan zor şartlara karşı daha iyi dayanması, marka ya da logo gibi işaretlerin daha uzun yıllar korunmasına yardımcı olur. Yapısal olarak yüksek ısıya karşı dayanması, sert yüzey ya da yüksek boya tutuculuk özelliğine ek yüksek kalite ile üretilmesi en çok tercih edilen olmasına etki ediyor.

Pirinç malzemeden paslanmaz ya da alüminyumdan demire kadar birçok metal etkilet istenen şekil ve renklerde, delikli ya da deliksiz olarak üretilir. Özel kesim ya da düz kesim olarak üretilen metal etiketlerin fiyatları da oldukça uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.