Sıcak Suyu Açınca Petekler Neden Soğuyor?

Temel çalışma prensipleri gereğince kombiler özel bir sisteme sahiptir. Konutun hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını bir arada karşılayan cihazlardır. İki fonksiyonu birden sunabiliyor olması aslında kombilerin, doğalgazı suyu sıcaklığını arttırmak maksadıyla kullanmasıdır. Yani kombilere bağlı peteklerin içerisinden sıcak su geçerek, ısıtmayı karşılar.

Dolayısıyla sıcak suyun açılmasıyla peteklerin soğuması durumu aslında bir arıza değildir. Maltepe Fındıklı Demirdöküm Kombi Servisi merkezimize bu doğrultuda çok yoğun talep geliyor olsa da sıcak suyu açtığınızda peteklerin soğuması tamamıyla kombi teknolojisinin çalışma prensibiyle bağlantılıdır. Kombi kullanıcıların sürekli karşılaşabildikleri bu durumun temel kaynağının mevcut noktada kombilerin ulaşabildiği teknoloji seviyesiyle doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır. Kullanımın buna göre düzenlenmesi çok daha verimli ve çok daha sorunsuz bir kullanım imkanı oluşturur.

Sıcak Suyu Açınca Peteklerde Neden Soğuma Olur?

Kombi teknolojisi çalışma prensibi nedeniyle sıcak suyu açtığınızda peteklerin soğuması durumuyla karşılaşırsınız. Kombi çalışma prensibi gereğince su tesisatından gelen suyu ısıtır. Isınan suyu sıcak suyu açtığınızda musluklara, petekleri açtığınızda peteklere gönderir. Böylelikle hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını karşılar. Eğer sıcak suyu açtığınızda, peteklerde soğuma yaşanıyorsa bunu bir sorun/arıza olarak değerlendirmemelisiniz.

Kombinizde sıcak suyu petek konumunda açmanız durumunda sistem tarafından sıcak su doğrudan musluklara gidecek sıcak suyu kapatır. Siz sıcak suyu açtığınızda, kombi sisteminde otomatik olarak petek konumu kapatılır. Bu sayede sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Siz musluğu kapattığınızda ise kombi sistemi tarafından petek konumu otomatik olarak açılır ve peteklere sıcak su akışı sağlanır. Bu sayede de ısınma ihtiyacınız karşılanmış olur. Temel çalışma prensibini yerine getirdiği bu durum nedeniyle Çekmeköy Demirdöküm Kombi Servisi merkezimize arıza bildiriminde bulunmanıza gerek yoktur.

Eğer kombinizi kullanırken petek konumu aktifken peteklere, sıcak suyu kullanımında musluğa sıcak su iletimi gerçekleşmez ise bir arıza olduğu anlamına gelir. Çünkü bu durumda kombiniz temel çalışma prensibini tam olarak karşılayamıyordur. Böylesine bir durumda da doğal olarak kombinize profesyonel Çekmeköy Baymak Kombi Servisi uzman teknikerleri tarafından müdahalede bulunulması gerekir. Bu tip arızalar için servisimizi 7/24 kesintisiz olarak iletişim kanallarımızdan arayarak, kombi arıza bildiriminde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.