Yoğuşmalı Kombi Nedir? Farkları Nelerdir?

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte her alanda olduğu gibi iklimlendirme sistemlerinde de kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına yanıt verecek model çeşitliliği sunulabiliyor. Bu durumda günümüzde kombi alacak kişiler açısından karmaşıklığa neden olabiliyor. Kombi satın almak isteyen kişilerin karşısına çok sık şekilde yoğuşmalı kombi kavramı çıkmaktadır. Yoğuşmalı kombi tipi, diğer kombi tiplerinden farklı bir yapıya ve çalışma prensibine sahiptir. Sağladığı avantajlar nedeni ile de günümüzde son derece yaygın olarak tercih edilen yoğuşmalı kombi modelleri ile ilgili olarak Kurtköy Arçelik Servisi merkezimize de çok sık şekilde talep geliyor.

Yoğuşmalı Kombi Tipi Nedir?

Yoğuşmalı kombi modelleri, temel olarak bağlı olduğu doğalgaz tesisatından gelen gazın yanması neticesinde meydana çıkan atık gazı yoğuşturur. Yoğuşturulan bu atık gazın yeniden tesisat suyuna dahilini sağlar ve bu sayede kombide çok daha yüksek bir verimliliğin oluşturulabilmesini sağlar. Bu çalışma prensibi dolayısıyla halk arasında yoğuşmalı kombilerin, doğalgazı iki kere yakarak kullandığı algısı oluşmaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler için böyle bir durum söz konusu değildir ve kombilerle ilgili olarak yaygın bilenen yanlışlardan birisini oluşturur. Yoğuşmalı kombi cihazlarında da tıpkı diğer kombi modellerinde olduğu gibi teknik bir sorun yaşandığında profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimiz tarafından hızlı ve kaliteli servis çözümleri sunulmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kullanımı her geçen gün hızla artmaya devam eden yoğuşmalı kombi modelleri, sağladıkları özellikleri ile dikkat çekiyor. Yoğuşmalı kombi modellerinin en temel avantajlarının başında diğer kombi modellerine nazaran çok daha ekonomik olmalarıdır. Çünkü yoğuşmalı kombi modelleri çalışma prensipleri gereğince daha düşük seviyede doğalgaz tüketimi gerçekleştirerek, yüksek ısı kaynağı oluşturmaktadır. Bu özelliğinin temel kaynağı ise diğer kombi tiplerinde olduğu gibi kullanılan doğalgaz ile elde edilen ısının önemli kısmının bacadan dışarıya atılması yoğuşmalı kombi modellerinde söz konusu değildir. Bu kayıp yoğuşmalı kombi modellerinde mevcut değildir.

Bu özelliklerinin dışında yoğuşmalı kombi modellerinde alev boyutunun kullanım gerekliliklerine göre uygun olacak şekilde ayarlanması da mümkündür. Ayrıca diğer konvansiyonel kombi modellerine göre çok daha sessiz çalışma performansına sahiptir. Maltepe Demirdöküm Kombi Servisi merkezimize konvansiyonel kombiler için olduğu gibi yoğuşmalı kombi modelleri içinde bölge genelinde profesyonel servis standartlarından yararlanma fırsatı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.