55 yıldır amatör futbolcu: Şerif Kunt rekora oynuyor

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Bu sezon 1’inci Amatör Küme ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne transfer olan 73 yaşındaki Şerif Kunt, 55 yıldır aktif futbol oynuyor. Guinness Rekorlar Kitabı’na “en yaşlı futbolcu” olarak girmek istediğini söyleyen Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın en yaşlı futbolcu unvanını taşımak. Futbol oynayan en yaşlı oyuncu unvanı için çalışıyorum. Bunun yanında en uzun yıl sahada kalan oyuncu olma hedefim var” dedi.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, Kunt, 55 yıldır aralıksız olarak amatör kulüplerde futbol oynuyor. Her gün antrenman yapan Kunt, 1967 yılında futbola başladı. Bu sezon Nevşehir Anadolugücü’ne transfer olan Kunt, hedefinin 74 yaşında dünyanın en yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı eski futbolcu Ezzeldin Bahader’i geçmek olduğunu söyledi.

EŞİ VE ÇOCUKLARI DA FUTBOLUN İÇİNDE

Futbola 1967 yılında Trabzon’daki Araklıspor’da futbola başladığını ifade eden Kunt şöyle konuştu:

“Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği gibi kulüplerde oynadım. Bu sene de Nevşehir Anadolugücü’ne transfer oldum. Futbol yaşantım çok titiz bir çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda amatör lig vardı, genç takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Profesyonel ligler kurulduktan sonra futbola başladım. Hiç profesyonel olmadım, hep amatör oldum, amatör yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, daha sonra orta saha ve forvete dönük oynadım. Gençlerle beraber oynamak ayrı bir gurur. Ben oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar yıl arayla aynı takımda forma giydim. Baba-oğul aynı takımda oynadık. Ben Zaferspor’da 33 yıl başkanlık, antrenörlük ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt da genel kaptanlık yaptı. Bu öyle tahmin ediyorum ki dünyada bir rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esame listesini imzalar ve futbolcularla gerekli iletişimi sağlardı. Bu da gurur verici bir olay. Torunum ile de oynamak benim en büyük arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’da, inşallah bir gün onunla sahada buluşuruz.”

‘HER SABAH İDMAN YAPIYORUM’

Amatör futbolculuktan para kazanmadığını söyleyen Kunt, gerçek mesleğinin işine yardım ettiğini anlattı:

“Özel bir bankada görev yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama kadar yürür, aynı zamanda da idman yapardım. İdmanlarımı sabah erken kalkıp yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Zaferspor’da başkanlık yaparken oyuncularımla ve oğullarımla beraber idman yapıyordum. Genç sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, alkol ve sigaradan uzak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede uzun süre hayata tutunurlar. Ben hastaneye ender giden bir insanım. Sağlığımı spora borçluyum.”

Kunt, Türk futbolunda özellikle amatör futbolcular için saha sayısının yeterli olmadığını ve saha sayısının artırılması ile daha çok futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/55-yildir-amator-futbolcu-serif-kunt-rekora-oynuyor-haber-1585029

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir