Benzema Ballon d’Or kazandı, Lyon'a para yağdı!

Dikkat! bu haber “tv100 Haber” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

2009 yılında 35 milyon euroluk bedelle Lyon’dan Real Madrid’e transfer olan Benzema için kulüplerin yaptığı anlaşmada özel bir Ballon d’Or maddesi olduğu ortaya çıktı. 13 yıl önce Benzema’nın Ballon d’Or kazanması halinde Fransız ekibine 1 milyon euro bonus ödeneceği belirlendi.

2009’dan 2022’ye kadar böyle bir başarı elde edemeyen 34 yaşındaki futbolcu, geçen sezon Şampiyonlar Ligi ve La Liga şampiyonluklarıyla bir anda zirveye yükseldi. Hatta Ballon D’or tarihinin ödül kazanan en yaşlı futbolcusu oldu. Olympique Lyon hiç beklemediği bir anda 13 yıl sonra Real Madrid’den 1 milyon euroyu daha kasasına koydu. Ligue 1 kulübü de yaptığı paylaşımla Karim Benzema’yı özel olarak tebrik etti.

 

Kaynak :
https://www.tv100.com/real-madrid-formasiyla-ballon-dor-odulune-layik-gorulen-fransiz-yildiz-karim-benzema-eski-kulubu-olympique-lyonu-da-sevindirdi-haber-632782

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir