Çamaşır Makinesi Yıkama Yaparken Çok Az Su Alıyor Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri

İleri nesil teknolojilerine ve Arçelik kalitesine rağmen, elektronik cihazlar olmaları nedeniyle Arçelik çamaşır makinelerinde kullanılan her parça zamanla yıpranabiliyor ve arızalanabiliyor. Bu durumda çok yaygın görülen arızaların dışında nadir olsa da görülebilen arızaların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Çamaşır makinesinin yıkama esnasında çok az su alıyor olması da bu nadir görülen çamaşır makinesi arızaları arasında bulunuyor. Çok sık görülmüyor olması nedeniyle de kullanıcılar çok az su alma durumunda neler yapılacağına dair deneyim ve bilgi sahibi olmuyor. Bu nedenle de doğudan Ataşehir Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuruda bulunuyor.

Çamaşır Makinesinin Yıkamada Az Su Almasının Nedenleri

Çamaşır makinesinin yıkama programı esnasında suyu çok az miktarda alması, verimsiz bir kullanıma neden olur. Çamaşır makinesinin yıkama programına göre belirlenmiş miktarda suyu alması gerekir. Eğer bu seviyeden az su alırsa çamaşırlar iyi bir şekilde yıkanamaz. Çamaşır makinesinin az su alması problemi teknik bir arızası olduğuna işaret etmektedir. Bu nedenle en hızlı şekilde Çekmeköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekir. Arçelik markalı çamaşır makinelerinde suyun yıkama sırasında az alınması problemi genellikle su seviye anahtarı arızasından kaynaklıdır.

Makinenin aldığı su seviyesini ölçen ve buna göre su alımının düzenlenmesini sağlayan en önemli parça su seviye anahtarıdır. Dolayısıyla su seviye anahtarı arızalanarak, su seviyesini hatalı ölçerse makine yıkama sırasında az su alacaktır. Ancak sistem tarafından arızaya bağlı olarak normal su alındığı algılanacaktır. Bu durumda verimsi bir çalışmaya neden olacaktır. Çamaşır makinesinin arızalanmış su seviye anahtarının arızalanması durumunda, arızasının tespiti için dahi profesyonel Sarıgazi Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Su Seviye Anahtarı Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makinesinin su seviye anahtarı arızalanmış ise onarılabilmesi mümkün değildir. Ancak su seviye anahtarı parçası sistemdeki komplike bileşenlerden birisi değildir. Dolayısıyla değişim işlemi hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Su seviye anahtarı orijinal Arçelik yedek parça ürünü ile kısa sürede yerinde servis müdahalesiyle değiştirilebilmektedir. Üstelik bu değişim işlemine yönelik olarak servisimiz tarafından tam 1 yıllık garanti desteği de sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir