Destan yazdılar! Ampute Milli Takımı Dünya şampiyonu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

2017 ve 2021’de Avrupa şampiyonu olan, 2018’de Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda penaltı atışları sonunda kaybederek ikinci olan ve katıldığı bütün turnuvalarda ortaya koyduğu üst düzey mücadele ile kamuoyundan büyük takdir toplayan Ampute Milli Futbol Takımımız, Nef Stadyumu’nda oynanan final mücadelesinde 4 sene önce finalde kaybettiği Angola’yı bu kez 4-1 ile geçerek Dünya şampiyonluğuna ulaştı.
Karşılaşmanın 19. dakikasında Ömer Güleryüz’ün golüyle 1-0 öne geçen Milliler, 24. dakikada Adao’nun frikikten attığı gole engel olamadı ve devre 1-1 eşitlikle geçildi.
İkinci yarıda gol sağanağı
İkinci yarıya büyük bir coşku ve baskıyla başlayan Milller, Angola kalesini abluka altına aldı. Kazanılan penaltı atışında topun gerisine geçen Rahmi Özcan, 31. dakikada takımımızı 2-1 öne geçirdi.
43. dakikada Rahmi ile bir gol ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345692/destan-yazdilar-ampute-milli-takimi-dunya-sampiyonu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345692/destan-yazdilar-ampute-milli-takimi-dunya-sampiyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir