Galaxy Note 20 Modeli, 16GB RAM İle Karşımıza Çıkabilir!

Her geçen gün Samsung‘un birkaç ay içinde tanıtacağı Galaxy Note 20 modeli ile ilgili çok daha fazla sızıntı ortaya çıkıyor. Bugün ortaya çıkan bir sızıntı ise şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefon modelinin 16GB gibi büyük bir bellek miktarına sahip olacağını ortaya koyuyor. Aynı zamanda önceki modele kıyasla çok daha büyük bir parmak izi sensörü ile gelebileceği bildiriliyor.

Bir önceki sensöre kıyasla 17 kat daha büyük olan ve iki parmağı aynı anda daha yüksek hızlarda okuyabilen Qualcomm’un ikinci nesil 3D Sonic Max tarayıcısı Samsung’un yeni modellerinde mevcut olabilir.

Yeni Galaxy Note modelinde bir önceki modeldeki gibi ekranın üst bölümüne ortalanmış kamera deliği ile birlikte geleceği belirtiliyor. Aynı zamanda Galaxy Note 20 serisinin modellerinin ekran boyutlarına dair bazı bilgiler de ortaya çıktı. Galaxy Note 20 modelinin 6.42 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı söylenirken Note 20 Plus modelinin ise 6.87 inçlik ekran ile geleceği söyleniyor.

Note 20 serisi ile birlikte batarya kapasitesi konusunda da artışa gidilmesi bekleniyor. Note 20 modellerinin 4.000mAh ila 5.000mAh kapasiteli bataryalar ile karşımıza çıkacağı belirtilmektedir. Cihazlarda sunulacak en yüksek RAM seçeneğinin ise 16GB olarak belirlendiğine dair söylentiler mevcuttur.

Koronavirüs salgınına rağmen Samsung’ın yeni amiral gemisi modellerinin her sene olduğu tarihte tanıtacağı söyleniyor. Şirket Galaxy Note serisinin yeni üyelerini Ağustos ayında gerçekleştireceği etkinlik ile kullanıcıların beğenisine sunacak. Sonrasında ise kademeli olarak bölge bölge satışa çıkaracak.

Galaxy Note 20 Modeli Yüksek Ekran Tazeleme Oranı İle Gelecek

Daha önceden ortaya çıkan sızıntılar, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy Note 20 ve Note 20+ modellerinde gelişmiş bir teknolojiyle beraber 120Hz yenileme hızına sahip ekranlar sunacağını iddia etmişti. Buna ek olarak şirketin batarya ömrünü daha uzun süreli tutabilmek için LTPO OLED paneller tercih edeceği de belirtildi.

Samsung, büyük olasılıkla bu yüksek tazeleme hızını belirli bir mod ile sunacaktır ve gereksiz zamanlarda 120Hz olmayacaktır. Bu sayede pil konusunda önemli bir iyileştirme sunacaktır. Ayrıca düşük yenileme hızı gerektiren menü ve sosyal medya kullanımlarında enerji tasarrufu sağlamış olacaktır. Bu enerji tasarrufu batarya için %5 ile %15 arasında daha uzun ömür sağlayacaktır.

“Galaxy Note 20 Modeli, 16GB RAM İle Karşımıza Çıkabilir!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir