Giresun ve Ümraniye: VAR'ı istemiyoruz…

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Süper Lig ekiplerinden Giresunspor ve Ümraniyespor ‘VAR sistemi’ne isyan bayrağını açtı. 

İlk açıklama Giresunspor Kulübü’nden geldi. Dün sahasında Beşiktaş’a 0-1 kaybeden Giresunspor “bundan sonraki maçlarda VAR sistemi uygulanmadan oynanması için” Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na başvuracağını duyurdu. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı “Ülkemizde kullanılmaya başladığı günden beri, asıl amacı telafisi mümkün olmayan, oyunun sonucuna etki edecek büyük hatalarda devreye girerek, hatayı düzeltmek olan sistemin ne yazık ki farklı amaçlara evirildiğini, oyunu adaletten daha da uzaklaştırdığını hep birlikte tecrübe etmiş bulunmaktayız.

Avrupa liglerindeki uygulamalardan çok uzakta bir şekilde uygulanan bu VAR sisteminin, teknolojinin imkanlarından daha çok faydalanarak doğru kullanımı bulunana kadar kullanılmaması gerektiği fikri tüm Anadolu kulüplerinde baş göstermiştir. Bu bağlamda kulüp olarak maçlarımızın VAR sistemi uygulanmadan oynanması için 10 Ekim Pazartesi günü sunacağımız dilekçe ile Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kuruluna başvuruda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

ÜMRANİYESPOR: KULLANILMAYACAKSA HİÇ OLMASIN

Bugün Kayserispor’la 2-2 berabere kalan Ümraniyespor’dan da benzer bir açıklama yapıldı. Kulübün web sayfası ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklama şöyle: “HangiKredi Ümraniye Spor Kulübü olarak lig başından beri aleyhimize verilen, maçın sonucuna direkt etki eden, VAR’da incelenmeye tenezzül dahi edilmeyen hatalı kararlar silsilesinin ısrarla devam ettirilmesi neticesinde “Kullanılmayacaksa hiç olmasın” düşüncesi ile Merkez Hakem Kurulu’na bundan sonraki maçlarımızda VAR sisteminin kullanılmaması ile ilgili talebimizi ileteceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” (HABER MERKEZİ)

 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/giresun-ve-umraniye-vari-istemiyoruz-haber-1584208

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir