Rıza Çalımbay: Bunları yaparsak buradan istediğimiz şekilde ayrılabiliriz

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu 4’üncü maçında deplasmanda Kosova ekibi Balkani ile karşılaşacak Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay ve futbolcu Erdoğan Yeşilyurt, mücadelenin oynanacağı Fadil Vokrri Stadyumu’nda açıklamalarda bulundu.

DHA’nın haberine göre, kendi sahalarındaki mağlubiyetin ardından yarın oynayacakları maçın öneminin arttığını söyleyen Çalımbay, “Mutlaka bizim buradan puan ya da puanlar almamız gerekiyor. Takımı tanıyoruz. Oynadık ve iyi bir takım, tehlikeli takım. Çok dikkat etmemiz gereken yerler var. Biz geçen maç gerçekten skoru geri çevirebilecek her şeyi yakaladık ama maalesef kendi sahamızda beklemediğimiz goller yedik. Ama çok da pozisyonumuz oldu” dedi.

‘BALKANİ’Yİ KÜÇÜK BİR TAKIM OLARAK GÖRMÜYORUZ’

“Buradaki amacımız tabi ki kazanmak. Başka bir düşüncemiz yok” diyen Çalımbay, “Kolay bir maç olmayacak. Zor bir maç olacak. Eğer disiplinli ve oyundan kopmazsak, gelen pozisyonları da çok iyi bir şekilde değerlendirirsek, buradan biz istediğimiz şekilde ayrılabiliriz. Bu maçı kazanmak istiyorsak en önemli şey oyu disiplini, konsantre ve mücadeledir. Bunları yaparsak buradan istediğimiz şekilde ayrılabiliriz” ifadelerini kullandı.

Balkani takımını küçük ya da zayıf bir takım olarak görmediklerini dile getiren Çalımbay, “Buranın şampiyon takımı ve ligde de çok iyi giden bir takım. Balkani bana göre sıradan bir takım değil. Çok kaliteli futbolculardan kurulu ve tehlikeli bir takım” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN YEŞİLYURT: ÇOK HIRSLIYIZ

Erdoğan Yeşilyurt ise geçen maçtaki yenilginin ardından iyi hazırlandıklarını söyledi.

Yeşilyurt, “Geçen maç yenildik ama bu maça iyi hazırlandık. Çok hırslıyız. Bu maçta tabi ki hedefimiz galibiyet. Başka bir hedefimiz yok. İnşallah istediğimiz oyunu sergileyip 3 puanı almak istiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/riza-calimbay-bunlari-yaparsak-buradan-istedigimiz-sekilde-ayrilabiliriz-haber-1584667

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir