Samsung Galaxy A22 5G Modeli, Bluetooth SIG Sertifikası Aldı

Samsung, çok yakında yeni Galaxy A22 akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte Güney Koreli şirket, bu model için 4G ve 5G destekli olmak üzere iki farklı versiyon tanıtacak. Bazı raporlara göre bu modellerin Haziran ayında tanıtılacağı belirtilmektedir. Şimdi ise Samsung Galaxy A22 5G modeli, Bluetooth SIG sertifikası aldı.

Bu sertifikayla birlikte akıllı telefonun Bluetooth 5.0 desteği ile birlikte geleceğini öğrendik. Ancak model numarası ve Bluetooth sürümü dışında bu sertifika bize cihazla ilgili başka detaylar vermiyor. Buna rağmen önceki raporlar sayesinde cihazın sahip olacağı bazı teknik özelliklerle ilgili bilgiye sahibiz.

Önceki raporlara göre akıllı telefon, su damlası çentiğine sahip bir ekrana sahip olacak. Bununla birlikte 6,4 inç boyutundaki bu ekran LCD panel olarak gelecek. Aynı zamanda bu ekranın Full HD+ çözünürlüğünde olacağını belirtelim. Arka tarafta ise kare şeklinde bir kamera modülü yer alacak. Bu modül içerisinde 48MP ana kameralı üçlü kamera kurulumu bulunacaktır.

Ön taraftaki su damlası çentiğine ise 13MP özçekim kamerası konumlandırılacaktır. Buna ek olarak akıllı telefonun MediaTek’in Dimensity 700 yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Ayrıca 4G destekli versiyonda ise MediaTek Helio G80 işlemcisinin yer alacağı belirtilmektedir. Bununla birlikte akıllı telefonda güç butonuna entegre edilmiş fiziksel parmak izi okuyucusu yer alacak.

Raporlara göre 4G destekli modelde dörtlü arka kamera kurulumu görebiliriz. Ayrıca her iki modelde de 15W şarj destekli ve 5.000mAh kapasiteli büyük bir batarya yer alacak. Akıllı telefonun siyah, beyaz, mor ve yeşil olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor. Bununla birlikte yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy A22 5G Modeli, Bluetooth SIG Sertifikası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir