Türkiye, 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları'nda şampiyon oldu

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Türkiye Satranç Milli Takımı, Azerbaycan’da düzenlenen FIDE Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları’nda son tur öncesi birinci oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Nahçıvan’da devam eden organizasyona 23 ülkeden 34 takım katıldı.

Türkiye’nin kırmızı, beyaz, Anadolu takımlarıyla temsil edildiği organizasyonda kırmızı takım, 8. turda oynadığı Özbekistan maçını 4-0 kazanarak son tur öncesi şampiyonluğunu ilan etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, 16 yaş kategorisinde ilk kez şampiyon olduklarını belirtti.

Çok mutlu olduklarını anlatan Tulay, “Büyük Usta Cemil Aghamaliyev kaptanlığında Eray Kılıç, Hasan Hüseyin Çelik, Taha Özkan, Gülenay Aydın ve Hatice Aslı Muştu’dan oluşan kırmızı takımımız performanslarıyla olimpiyatın yıldızı olmayı başardılar. Sporcularımız tüm maçlarda liderliklerini korudular ve son tur öncesi şampiyonluklarını garantileyerek bizlere büyük bir gurur yaşattılar. Tüm sporcularımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

11 Ekim tarihinde sona erecek organizasyonda genel sıralama ve dereceler, oynanacak son tur maçlarının ardından belirlenecek. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/turkiye-16-yas-alti-satranc-olimpiyatlarinda-sampiyon-oldu-haber-1584221

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir