Çamaşırlar Makinede Yırtılmaya Başladı, Ne Yapmalıyım? Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Yırtıyor?

Kaliteli, tasarruflu ve pratik bir çamaşır yıkama amacıyla kullandığınız çamaşır makinenizin, kesinlikle çamaşırlarınıza zarar vermemesi gerekmektedir. Çamaşır makinesi teknolojisi gereğince tüm çamaşırlarınız son derece kaliteli ve güvenli bir şekilde yıkanmalıdır. Dolayısıyla çamaşır makinenize koyarken sağlam olan çamaşırlarınız, yıkama sonrasında yırtık olarak çıkıyorsa makinenizde önemli bir sorun söz konusudur.  Daha fazla çamaşırınızın zarar görmemesi için makineyi tekrar kullanmadan önce mutlaka sorunu tespit edip, çözüm sağlamalısınız. Bu konuda bölgenizde Kurtköy Bosch Servisi merkezi hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Çamaşırlar Neden Yırtılır?

Çamaşırlarınızın normal koşullarda makinede yıkandığında kesinlikle deforme olmaması gerekmektedir. Eğer çamaşırlarınız makineden çıktığında yırtılmış vaziyette oluyor ise makinenizden fiziksel ve teknik bir arıza söz konusudur. Ayrıca kullanıcı hatası da söz konusu olabilmektedir. Çamaşır makinenizi doldurma sırasında çok aşırı doldurursanız, çok ciddi bir sorun yaratırsınız. Çok yüklediğiniz zaman çamaşır makinenizde çamaşırlarınız sadece yırtılmaz. Aynı zaman makinenizin de zarar görmesine neden olursunuz. Çamaşır tipine uygun olmayan yıkama programı seçimi de çamaşırların yırtılmasına neden olabilir. Bu sorunlar makineden çıkan çamaşırların yırtık olmasının kullanıcı hatası kaynaklı olanlarıdır ve bireysel olarak denemeyle çözüme kavuşturulabilir. Ancak bunun dışındaki sorunlara uzmanların bakması gerekeceğinden Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimize başvuru yapabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Çamaşırları Yırtması Sorunu Nasıl Çözülür?

Kullanım hatası kaynaklı sorun olasılıklarını eledikten sonra Kurtköy Samsung Servisi merkezimizi arayabilirsiniz. Alanında uzman ve sertifikalı teknikerlerimiz, uzmanlıkları ve gelişmiş servis altyapı donanımız ile bu konuda size kesin çözüm sağlayabilmektedir. Çamaşır makinelerinde çamaşırların yırtılmasına neden olan en temel nedenlerin başında kazan ile kapak arasındaki lastik körük ile kazanın kendisidir.

Çamaşır makinenizin ön kapağı ile kazanı arasındaki lastik körük yırtılmış ise yıkama esnasında dönen çamaşırlarınızın buraya takılmasına ve doğal olarak yırtılmasına neden olur. Ayrıca böyle bir durumda makinede su sızıntısı da görebilirsiniz. Böyle bir sorunda çözüm için uzmanlarımız tarafından körüğün değişimi sağlanır. Çamaşır makinenizin kazanının içerisinde yer alan çıkıntılar yabancı cisimler nedeniyle zarar görmüş olabilir. Bu durumda hassas müdahaleler ile kazan iç cephesi çamaşır yıkamaya uygun forma geri getirilerek, çamaşırların yırtılması sorunu çözüme kavuşturulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.