Kombi Su Boşaltma Nasıl Yapılır? Kombi Suyu Neden Boşaltılır?

Kombinizi güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, bilinçli bir kullanıcı olmanız çok önemlidir. Çünkü kombiler ne kadar ileri teknoloji ürünü cihazlar olsa da mutlaka sık ve düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Kombinizin performans sorunları yaşamaması veya arızalanmaması için bazen sizin yapmanız gereken bazı işlemler söz konusu olabiliyor. Kombi su boşaltma işlemi de bunlardan birisidir. Kombinizde normal olmayan bir durum hasıl olması halinde sistemdeki tüm suyu boşaltmanız gerekebilir. Kombi su boşaltma işlemi için profesyonel Kozyatağı Bosch Servisi hizmetlerini aramak istemiyorsanız, mutlaka işlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Kombi Suyu Neden Boşaltılır?

Kombi sisteminde bulunan suyun bazı durumlarda tamamen boşaltılması gerekebilir. Temel olarak çok basit bir işlem olmasından mütevellit, kullanıcının kendisi tarafından da gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Dolayısıyla kombi su boşaltma işlemi için illa ki profesyonel Suadiye Bosch Servisi hizmetlerimizi kullanmanıza gerek bulunmamaktadır.

Kombide su boşaltma işlemi genellikle su basıncının yükselmesi durumunda gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Kombinizin ön panelindeki basınç göstergesinde basınç seviyesini gösteren ibrenin üst sınır olan 2 bar’ın üzerine çıkması durumunda su boşaltımı gerçekleştirmeniz gerekir. Yani su boşaltma işlemi kombi basıncını düşürmek maksadıyla yapılır. Kombinizin su boşaltım işlemini pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kombi Su Boşaltma Nasıl Yapılır?

Kombi suyunu boşaltmak için öncelikli olarak güvenli işlem kriterlerini sağlamalısınız. Bunun için kombinizin elektrik ve doğalgaz bağlantılarını kesmelisiniz. Daha sonra tüm su giriş vanalarını kapatmalısınız. Bu işlemlerin ardından su boşaltmak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntemler;

Bazı kombi tesisatlarında evin banyosunda su boşaltma vanası bulunur. Bu vanayı açarak, kolaylıkla su boşaltımı gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yöntem olarak kombinize bağlı petekleri kullanabilirsiniz. Peteklerin sol alt kısmında yer alan su tahliye vanalarının altına tas/kova koyarak suyu boşaltabilirsiniz. Bu işlem esnasında tazyikli su çıkışı olabileceğinden işlem için banyonuzda petek bulunuyor ise onu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Şeklinde iki yöntem kullanabilirsiniz. Su boşaltım işleminin ardından cihazı kullanmak için tüm bağlantılarını yeniden aktif etmelisiniz. Daha sonra cihazın altındaki mavi vana aracılığıyla sisteme su vermelisiniz. Sisteme su verirken, basınç göstergesini takip ederek ibrenin 1.5 bar ile 2 bar aralığında kalmasına dikkat edin. İdeal basınç seviyesi sağlandıktan sonra cihazı çalıştırabilirsiniz. Kombinizde bu işlem sonucunda olağandışı durumlar ile karşılaşmanız halinde ise mutlaka en kısa süre içerisinde Üsküdar Bosch Servisi merkezimizden profesyonel destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir