Euroleague'den açıklama: Micic'in pozisyonunda faul çalınmalıydı

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak kirmizigundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
KırmızıGündem gazete veya bir ajans değildir!

Turkish Airlines Euroleague’in 2’nci haftasında Anadolu Efes, deplasmanda Monaco’ya normal süresi 82-82 biten karşılaşmada uzatmalar sonucunda 95-92 mağlup olarak ilk mağlubiyetini aldı.

Karşılaşmanın normal süresi 82-82 devam ederken son hücumda Anadolu Efes’in Sırp oyuncusu Vasilije Micic, bitime 6 saniye kala kullandığı üç sayılık şutta Monaco forması giyen John Brown’nın sol ayağına yaptığı müdahale ile yerde kalmış ve hakemler pozisyona faul çalmamıştı.

Uzatmaya giden karşılaşma sonucunda da Anadolu Efes, karşılaşmadan 95-92 mağlup ayrılmıştı. Euroleague, Micic’in pozisyonuyla ilgili olarak bir açıklama paylaştı.

Yapılan açıklamada Brown’ın Micic’in sol ayağına bir müdahalesi olduğu kabul edilirken, Amerikalı oyuncuya faul çalınması ve Micic’in 3 serbest atış kullanması gerektiği belirtildi.

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/spor/euroleagueden-aciklama-micicin-pozisyonunda-faul-calinmaliydi-1992326

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir